مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری لیدکو تأکید کرد:موفقیت اکوسیستم خراسان در بخش گردشگری

امین محمودی‌نیا در آئین رونمایی از کتاب توسعه، تولید و تحقیق قراردادی که در شهرک صنعتی توس مشهد برگزار شد گفت: شرکت دانش‌بنیان گسترش صنعت علوم زیستی «لیدکو»، که اولین صندوق حوزه پژوهش و فناروی بخش خصوصی کشور است، در حوزه علوم‌زیستی و سرمایه‌گذاری فعالیت‌ داشته و سابقه بیش از دو دهه راهبری بخش دانش‌بنیان و صنایع هایتک را در کارنامه خود دارد.

وی افزود: در دوسال گذشته، با نگاه خوبی که این مجموعه به استفاده از ظرفیت‌های خالی و تولید بدون کارخانه داشته، به اکوسیستم تحقیق، توسعه و قراردادی ورود کردیم و امروز نیز کتاب توسعه، تولید و تحقیق قراردادی را رونمایی کردیم که در حقیقت مغزافزار اجرایی و عملیاتی این حوزه خواهد بود.

نایب رئیس هیئت‌مدیره هلدینگ گسترش صنعت علوم زیستی با ابراز امیدواری از اینکه این مرکز می‌تواند نقطه قوتی برای فعالیت‌های اکوسیستم دانش‌بنیان و توسعه و تحقیق قراردادی باشد، گفت: استفاده از ظرفیت‌های مجموعه CDMO را که یکی از مهمترین کاتالیزورهای تولید و تجاری‌سازی است مهم خوانده و پرداختن به آن را به جهت تولید محصولات و فرآورده‌های با فناوری‌ بالا مناسب دانست.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر بیش از ۱۱ شرکت تابعه در زیرمجموعه این شرکت فعالیت می‌کنند، خاطرنشان کرد: از جمله این شرکت‌ها می‌توان به بنیاخته‌های رویان که تمرکز آن بر ذخیره‌سازی بند ناف و همچنین شرکت‌هایی که در حوزه پسماند شهری مشغول به فعالیت هستند، اشاره کرد.

وی تولید در حوزه گردشگری را مناسب اکوسیستم خراسان بیان کرد و افزود: شرکت توسعه گردشگری اوژن که در حوزه گردشگری سلامت به فعالیت می‌پردازد، متولی بحث گردشگری و به‌ویژه گردشگری سلامت خواهد بود.

در ادامه امیررضا امیرحسن‌خانی، مدیرعامل و عضو هیئت مدیره هلدینگ، اهداف خود در راه‌اندازی این مجموعه را بیان کرد و افزود: از اهداف مهم راه‌اندای این مجموعه می‌توان به کمک به اقتصاد دانش‌بنیان و پایداری شرکت‌های SME و استارتاپ‌ها اشاره کرد.

نویسنده کتاب توسعه، تولید و تحقیق قراردادی، اظهار داشت: فعالیت هلدینگ لیدکو از سال ۸۱ آغاز و در حوزه‌ سرمایه‌گذاری در بخش فناوری‌های پیشرفته و نوآورانه اهداف خود را دنبال کرد.